Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tyszowcach

AKTUALNOŚCI, strona 5:

Informacje dla obywateli Ukrainy

Utworzono dnia 22.03.2022

Podstawowe wiadomości o punktach recepcyjnych, legalizacji pobytu i numerze PESEL, opiece medycznej, a także o możliwości edukacji i poszukiwania pracy, wraz z telefonami i adresami internetowymi, pod którymi można uzyskać więcej informacji.

Ulotka PL

Ulotka UA

Ulotka RU

Ulotka EN

czytaj dalej na temat: Informacje dla obywateli Ukrainy

21 marca - Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

Utworzono dnia 21.03.2022

           Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tyszowcach w ramach akcji organizowanej przez Polskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie Koło Tomaszów Lubelski z okazji Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa zebrał i przekazał skarpetki dla potrzebujących Uchodźców z Ukrainy.

czytaj dalej na temat: 21 marca - Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

21 marca - Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

Utworzono dnia 18.03.2022

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tyszowcach, w tym Klub "Senior +" w Perespie oraz Tyszowiecki Klub Seniora w Tyszowcach, przyłączają się do akcji.

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Tyszowcach

21 MARCA - BĄDŹMY RAZEM W TYM DNIU!

21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny, ale również Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Bądźmy razem w tym dniu i załóżmy dwie różne, kolorowe skarpety.

Zespół Downa to zbiór wad wrodzonych spowodowany obecnością dodatkowego chromosomu 21. Chromosomy te mają kształt podobny do skarpetek, dlatego stały się symbolem akcji, która ma zachęcić ludzi do rozmowy na temat różnorodności, wyjątkowości, integracji i akceptacji.

W tym dniu solidaryzujmy się również z Uchodźcami z Ukrainy i dołączamy się do akcji organizowanej przez Polskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie Koło Tomaszów Lubelski i ZACHĘCAMY DO PRZYNIESIENIA JEDNEJ PARY SKARPETEK DLA POTRZEBUJĄCYCH SĄSIADÓW.

Do włączenia się w akcję ZAPRASZAMY wszystkie instytucje z Gminy Tyszowce i ludzi dobrej woli.

 

czytaj dalej na temat: 21 marca - Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

Aktualizacja działań podejmowanych na rzecz uchodźców z Ukrainy.

Utworzono dnia 11.03.2022

Aktualizacja działań podejmowanych na rzecz uchodźców z Ukrainy.


          W dniu 10 marca br. Gmina Tyszowce jako „Gmina Przyjazna Seniorom” otrzymała wsparcie dla uchodźców z Ukrainy od Stowarzyszenia MANKO-Głos Seniora z Krakowa.

Pan Łukasz Salwarowski -Prezes Stowarzyszenia MANKO – Głos Seniora oraz Pan Marek Pilch -Ambasador Głosu Seniora, dostarczyli zebrane przez Stowarzyszenie dary dla uchodźców z Ukrainy. Otrzymaliśmy żywność, koce, artykuły higieniczne, wózek dziecięcy.

Serdecznie dziękujemy za dary, które pozwolą nam zabezpieczyć podstawowe potrzeby uchodźców przebywających na terenie naszej gminy oraz uchodźców przekraczających przejście graniczne w Dołhobyczowie.
Serdecznie dziękujemy za okazane serce.

Dobrze mieć takich przyjaciół!!!

 

 

 

czytaj dalej na temat: Aktualizacja działań podejmowanych na rzecz uchodźców z Ukrainy.

Aktualizacja działań podejmowanych na rzecz uchodźców

Utworzono dnia 08.03.2022

Aktualizacja działań podejmowanych na rzecz uchodźców

             Informujemy, że w dniu dzisiejszym rozpoczął swoją działalność Punkt Koordynacyjno Informacyjny w Samorządowym Centrum Kultury w Tyszowcach, który będzie działał od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 8.00-18.00. Głównym zadaniem punktu jest koordynacja wszystkich działań podejmowanych na terenie Gminy Tyszowce na rzecz uchodźców z Ukrainy. Dyżury w Punkcie będą pełnić pracownicy Urzędu Miejskiego w Tyszowcach i pracownicy jednostek organizacyjnych podległych Urzędowi Miejskiemu. Zachęcamy wolontariuszy chętnych do pełnienia dyżurów w Punkcie Konsultacyjno Informacyjnym,  a także do ścisłej współpracy w zakresie pomocy dla uchodźców organizowanej na terenie naszej gminy. Zgłoszenia wolontariuszy przyjmowane są w Punkcie lub pod nr. telefonu 609 234 194.

czytaj dalej na temat: Aktualizacja działań podejmowanych na rzecz uchodźców

PUNKT KOORDYNACYJNO-INFORMACYJNY W SCK TYSZOWCE

Utworzono dnia 07.03.2022

PUNKT KOORDYNACYJNO-INFORMACYJNY W SCK TYSZOWCE

Szanowni Państwo!
Decyzją Burmistrza Tyszowiec od 08 marca 2022 r. w Samorządowym Centrum Kultury w Tyszowcach otwiera się Punkt Koordynacyjno-Informacyjny w związku z udzielaniem pomocy dla Ukrainy.
Główne zadania Punktu to:

 1. Koordynacja wszystkich działań podejmowanych na terenie Gminy Tyszowce na rzecz Uchodźców z Ukrainy we współpracy z MOPS Tyszowce, Parafią Tyszowce, Policją, OSP, podległymi urzędowi jednostkami, KGW, wolontariuszami, organizacjami pozarządowymi.
 2. Utrzymywanie kontaktów z punktami recepcyjnymi w celu diagnozy potrzeb i podejmowania współpracy.
 3. Zbiórka darów i koordynacja potrzeb w tym zakresie.
 4. Dystrybucja darów.
 5. Utrzymywanie kontaktu z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Tomaszowie Lubelskim prowadzącym rejestr mieszkańców powiatu tomaszowskiego, którzy wyrażają chęć przyjęcia do swoich domów/mieszkań Uchodźców z Ukrainy w celu udzielenia nieodpłatnego tymczasowego schronienia.
 6. Udzielanie niezbędnej pomocy psychologiczno-pedagogicznej przy współpracy z SOW w Tyszowcach, Zespołem Szkolno-Przedszkolnym w Tyszowcach i OIK w Tomaszowie Lubelskim.
 7. Pomoc tłumacza, również we współpracy z Zespołem Szkolno-Przedszkolnym w Tyszowcach.
 8. Dostęp do internetu.
 9. Tworzenie bazy noclegów i wolontariuszy z terenu Gminy Tyszowce.
 10. Wsparcie zaplecza kuchennego.
 11. Udzielanie innych niezbędnych informacji.

Zachęcamy także wolontariuszy do pracy w Punkcie Koordynacyjno-Informacyjnym.
Zgłoszenia przyjmujemy pod numerem telefonu Punktu Koordynacyjno-Konsultacyjnego: 609 234 194.
Punkt otwarty jest codziennie od 08.00 – 18.00
Z góry dziękujemy za każdy gest dobrej woli.

czytaj dalej na temat: PUNKT KOORDYNACYJNO-INFORMACYJNY W SCK TYSZOWCE

Aktualizacja działań podejmowanych na rzecz uchodźców

Utworzono dnia 07.03.2022

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tyszowcach w dalszym ciągu prowadzi zbiórkę artykułów żywnościowych i higienicznych, a także odzieży dla uchodźców z Ukrainy. Dyżury prowadzimy, także w sobotę i w niedzielę.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy przynosili żywność i artykuły higieniczne podczas prowadzonych przez nas dyżurów. Już dziś, od rana otrzymujemy kolejne artykuły żywnościowe i higieniczne.

Zbiórka prowadzona jest od poniedziałku do piątku w godzinach 730- 1530 oraz w sobotę i niedzielę w godzinach 1000 – 1600.

Pracownicy socjalni przy wsparciu Policji rozwożą do miejsc pobytu uchodźców na terenie naszej gminy potrzebne rzeczy. Do MOPS w Tyszowcach także  samodzielnie zgłaszały się po żywność, art. higieniczne i odzież osoby które przyjęły do swego domu uchodźców.

Przypominamy, iż osoby, które przyjęły uchodźców mogą zgłaszać się po wsparcie rzeczowe dla uchodźców w postaci artykułów spożywczych
higienicznych i odzieży do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w   Tyszowcach w dniach i godzinach prowadzenia zbiórki tj.
od poniedziałku do piątku w godzinach 730- 1530 oraz w sobotę i niedzielę w godzinach 1000 – 1600.

Najpilniejsze potrzeby na dzień 07.03.2022 r.:

 • kurtka męska wiosenna rozmiar L,
 • buty męskie wiosenne np. adidasy rozmiar 41,
 • buty damskie wiosenne rozmiar 37, 38,
 • kurtka damska rozmiar 48, 50,
 • buty wiosenne dziewczęce np. adidasy rozmiar 36,37

Informujemy, także iż pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tyszowcach wspierają pracę punktu recepcyjnego dla uchodźców z Ukrainy w Tomaszowie Lubelskim. W dniu dzisiejszym w punkcie pracują 3 osoby.

Na stronie Miejskiego Ośrodka Pomocy w Tyszowcach pod adresem www.mopstyszowce.naszops.pl zamieszczane są bieżące informacje dotyczące uchodźców z Ukrainy.

 

czytaj dalej na temat: Aktualizacja działań podejmowanych na rzecz uchodźców

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tyszowcach

ul. Kościelna 25A

22-630 Tyszowce

tel/fax (84) 6619346

kom. 663152122

email: mops@tyszowce.pl

Godziny urzędowania: 7.30 - 15.30

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Luty 2023
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

Imieniny